26 KWI 2021

Wygrane INVENY oraz Sztormu na rozpoczęcie rundy rewanżowej !

24 kwietnia 2021r. zostały rozegrane dwa mecze w ramach 10 kolejki koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej INVENA podejmowała Omonię Pokus. Wynik spotkania już w 3 minucie otworzył Jacek Jańczyszyn, nowy zawodnik drużyny prowadzonej przez Piotra Paniuka. W 7 minucie wyrównał Zbigniew Dominkiewicz. W 12 oraz 14 minucie po ładnych zespołowych akcjach Wojciech Chabowski zdobył dwie bramki dla zawodników Mariusza Teofilaka. W 18 minucie kontaktową bramkę dla Omonii strzelił Mateusz Wrzesiński. Na początku drugiej połowy swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukasz Ociepa. W 34 minucie Chabowski ustrzelił hat-tricka po pięknym uderzeniu z daleka. W kolejnych minutach INVENA zwiększyła przewagę zdobywając kolejne dwie bramki autorstwa Ociepy (w tym jedna po sprytnym bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego), a wynik ustalił Dominkiewicz. Ostatecznie INVENA pokonała rywali 8:2 i przeskoczyła swoich rywali w tabeli i aktualnie zajmuje 5 miejsce w tabeli koszalińskiej Extraligi.

W drugim spotkaniu tego dnia Sztorm Chłopy podejmował Hako Technology. Wynik spotkania niespodziewanie po sprytnym strzale w 4 minucie otworzył Marcin Zakrzewski. Minutę później Dariusz Wawrzekiwicz, który debiutował w tym spotkaniu w drużynie prowadzonej przez Jakuba Ślusarza, zdobył wyrównującą bramkę, a 3 minuty poźniej wyprowadził swój zespół na prowadzenie po wspaniałej asyście Borysa Banasia. W 13 minucie bramkę na 2:2 strzelił Łukasz Wieczorek. Jednak w 15 minucie przypomniał o sobie Leszek Pazdur, który po ładnej indywidualnej akcji zdobył gola na 3:2. Na początku drugiej połowy, po pięknej drużynowej akcji całego zespołu, wynik spotkania podwyższył Tomasz Feliński. W 28 minucie Michał Koziarski popisał się fantastycznym strzałem z daleka i drużyna Sztormu prowadziła już 5:2. W 36 minucie Łukasz Wieczorek ustalił wynik spotkania. W tym meczu trzeba pochwalić drużynę prowadzoną przez Grzegorza Gamrata, która przez większość meczu prowadziła wyrównaną walkę z aktualnym liderem tabeli. Sztorm wygrał te spotkanie 5:3, jednak nie było to dla nich łatwe spotkanie.

Spotkania Młodych Wilków z Ergoliftem oraz Paragrafu Koszalin z Chłopakami z Łapanki zostały przełożone na 10 maja 2021r.